دیجیل | اخبار و آموزش | رسانه دیجیتال ایران

جدید ترین و مهم ترین اخبار و آموزش های روز دنیا و ایران

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5

1 min read
نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 کار اپل

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 کار اپل

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5

، اپل واچ سریال سری 4 2018 ، زیرا نه تنها بهترین محصول سال اپل ، بلکه بهترین ساعت هوشمندی بود که می توانستید خریداری کنید. برای سال 2019 ، اپل به طور ظریف ساعت را به سری 5 به روز کرده است ، تعداد کمی از ویژگی های جدید را با خود به همراه آورده و هنوز همان طراحی را حفظ کرده است. به سختی ارزش آن را دارد که سری 5 نامیده شود ، زیرا بیشتر شبیه به سری 4S است.

آیا این بدان معنی است که دیگر بهترین ساعت هوشمندی که می توانید بخرید نیست؟ احمق نباش هنوز مایل از مسابقه فاصله دارد. آیا هنوز هم لیاقت نمره کامل دارد؟ جالب است که نه ، اینطور نیست. نه به این دلیل که این بدتر است ، بلکه به دلیل آنکه درخشندگی سری 4 به طور قابل توجهی بهبود نمی یابد.

همان طرح نمادین

اپل واچ سری 5 در مقایسه با سری 4 از نظر بصری بدون تغییر است . برای افرادی که مچ دست باریک دارند ، به صورت مورد 44mm یا 40 میلی متر کمی کوچکتر ارائه می شود. پرونده هنوز 10،7 میلی متر با کیفیت است ، و مدل 44 میلی متر – که من در تصاویر می پوشم – وزن آن فقط 36 گرم است. این به سختی روی مچ دست شما قابل توجه است ، هرگز در زیر دکمه پیراهن گیر نمی شوید ، و مورد انحنا به طرز شگفت انگیزی ارگونومیک است.

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5
نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5
اندی Boxall / DigitalTrends

به نظر می رسد که توسط کسی طراحی شده است که ساعت را درست می شناسد؟ بله ، بود و واقعاً نشان می دهد. روزهای ناراحت نشدن از دور ماندن اپل واچ باید مدتها گذشته باشد. این خودرو به بخشی از طراحی ساعت کاری نمادین تبدیل شده است و اصلاحات اپل برای سری 4 ، جایی که منطقه قابل مشاهده صفحه نمایش بدون بزرگنمایی از بدنه افزایش یافته است ، آن را به شکلی مناسب جذاب کرده است. من نمی گویم دوست ندارم یک ساعت مچی اپل ببینم (دوست دارم ببینم که چگونه به یک دستگاه نزدیک شد) ، اما من قطعاً فکر نمی کنم که به یک مورد نیاز داشته باشیم. این طرح به یک کلاسیک تبدیل شده است.

سپس کیفیت ساخت و ارائه ارائه می شود. این جعبه دراز است که فرصتی برای باز کردن است ، در حالی که این کیف در یک کیف کوچک ، نرم و محافظ پیچیده شده است. تسمه جداگانه است و اگر نسخه Sport Band را بدست آورید ، حتی گزینه های اندازه متوسط ​​و طولانی نیز در جعبه وجود دارد. این کیس ظریف اما با دوام است و حتی مدل آلومینیوم که ارزانترین آن است ، کیفیت فوق العاده ای را احساس می کند. روتختی خاکستری فضای مات ، جفت شده در اینجا با بند اسپرت سفید ، ساده ، شیک و شگفت آور ساخته شده است. این به همان اندازه حق بیمه است که محصولات موبایل دریافت می کنند.

طراحی اپل واچ سری 5 تغییر نکرده است زیرا نیازی به آن نیست.

آیا می خواهید از جنس استنلس استیل ، تیتانیوم یا سرامیک اپل واچ بخرید؟ مطمئناً به دنبال آن بروید ، اما تفاوت زیادی در بافت یا ساختگی وجود ندارد. بله ، آنها دوام بیشتری دارند ، و شما امتیازهای “دیگری” را می بخشید ، اما این در مورد آن است. هیچ کس نمی داند مگر اینکه به آنها بگویید ، بنابراین با آلومینیوم بچسبانید (100٪ بازیافت می شود بنابراین به هر حال برای محیط زیست بهتر است) و بقیه پول را برای ساخت مجموعه ای از تسمه های جایگزین هزینه کنید.

طراحی اپل واچ سری 5 تغییر نکرده است زیرا نیازی به آن نیست. تنها راه برای رفتن از اینجا ، هنگامی که این فناوری اجازه می دهد ، این قضیه را حتی باریک تر و حاشیه ها کوچکتر کنید. تا آن زمان ، افسانه است.

نمایشگر همیشه روشن

در اینجا تغییر بزرگی برای سری 5 نسبت به سری 4 وجود دارد – این صفحه نمایش همیشه روشن است و این بدان معنی است که همیشه زمان را نشان می دهد. به نظر می رسد کمی احمقانه است ، اما این مورد تاکنون هیچ گزینه ای در اپل واچ نبوده است. این یک مشکل بزرگ نبود ، زیرا ساعت مچی در هنگام بلند کردن مچ دست خیلی سریع جواب می داد ، اما نقطه درد را قادر می سازد تا نتوانید نگاهی سریع به زمان بیندازید. یک مچ دست نه چندان ظریف برای دیدن زمان ، به هر حال همیشه مناسب نبود.

این زنگ هنگام ردیابی تناسب اندام صحیح است: اگر شما در حال انجام فشارهایی هستید و می خواهید ساعت را چک کنید تا داده هایتان بدون توقف مشاهده شود ، قبلاً غیرممکن بود. تمرینات اکنون در صفحه نمایش همیشه روشن با کاهش نقطه درد دیگر نمایش داده می شود.

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 کار اپل
نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 کار اپل
اندی Boxall / DigitalTrends

صفحه نمایش همیشه روشن سری 5 بیش از یک حالت محیط اسکلت است. چهره ساعت مناسب را انتخاب کنید ، و نسخه ای تقریباً یکسان از نسخه معمول است. اپل مجبور شد بر روی ملاحظات عمر باتری غلبه کند تا این کار را انجام دهد.

صحبت از چهره های ساعت ، مجموعه ای از چهره های جدید وجود دارد ، تقریباً همه قابل تنظیم هستند. چندین برنده جایزه حضور دارند. چهره ساعت کالیفرنیا جذاب است ، اما سادگی جسورانه Numerals Duo مورد علاقه من است. به راحتی می توانید رنگ اعداد را با تسمه بند ساعت خود مطابقت دهید تا ظاهری کاملاً زیبا داشته باشد.

WatchOS 6 که بر روی سری 5 نصب شده و برای نسل های قبلی نیز موجود است ، افزودنی های جدید جدیدی دارد. من عاشق نوار شیر کوچک روی مچ دست شما هستم تا ساعت را مشخص کنم ، این یک تماس برگشتی فوق العاده با صدای ساعتی “بوق بوق” در ساعت دیجیتالی از کودکی است ، بدون اینکه دلخوری چنین ویژگی امروز ایجاد کند.

من از ساعت 0 هر اپل واچ را تنظیم کردم و همیشه ، بار اول ، هر بار کار کرده است.

برنامه Noise ادامه جالب توجه تعهد اپل به بهداشت است. هنگامی که در محیط بلندی قرار دارید ، به شما هشدار می دهد و چگونگی ادامه مواجهه با صدا می تواند به شنوایی شما آسیب برساند. این برنامه در یک میخانه شلوغ در حدود 74 دسی بل (db) اندازه گیری شده است و هنگامی که سطح صدا به 100db برسد ، هشداری را ارائه می دهد. این یکی از آن ویژگی هایی است که فوراً مفید نیست اما آگاهی بیشتری در مورد محیط اطراف ما فراهم می کند.

Apple Watch و WatchOS 6 بسیار خوب در کنار هم کار می کنند ، با عملکرد عالی و یک تجربه ساده برای یادگیری سریع کاربر ، همه سیستم عامل های پوشیدنی دیگر را شرم آور می کند. استفاده از آن نیز جالب است. من عاشق بازخورد هاپتیک هستم که به طرز چشمگیری در برابر مچ دست یا انگشت شما لمس می کند ، و استفاده از Digital Crown برای بزرگنمایی و خارج کردن صفحه نمایش برنامه حتی بعد از تمام این مدت بسیار عالی به نظر می رسد. این همه بسیار منسجم و هوشمند است.

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 ظاهر
نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 ظاهر
اندی Boxall / DigitalTrends

البته بدون مشکل نیست. وقتی چهره Watch بیش از یک اعلان مشاهده شده یا برنامه ای مانند Compass جدید بخوابد ، پس زمینه تار می شود و زمان در گوشه سمت راست بالا نشان داده می شود. جذاب نیست. بیدار شدن از ساعت و انجام اولین کار خود نیاز به کمی صبر دارد ، زیرا باید قبل از تعامل با صفحه ، یک ثانیه مکث کنید. این تنها زمان کندی نرم افزار است.

اینها فقط چیزهای کوچک هستند ، نه مشکلات واقعی. حتی مراحل راه اندازی نیز بی عیب است و پس از اسکن اولین صفحه تماشا با دوربین آیفون ، حدود 10 دقیقه زمان می برد. آن چنان آسان. در حین جفت شدن هیچ مشکلی وجود ندارد ، در حالی که منتظر “بروزرسانی” هستید ، گرافیکی در حال چرخش نیست. من از ساعت 0 هر اپل واچ را تنظیم کردم و همیشه ، بار اول ، هر بار کار کرده است.

تناسب اندام و پیگیری سلامت

مگر اینکه در یک ورزش خاص ، مانند اجرای دو ماراتن یا شکل دیگری از تمرینات شدید که در آن به معیارهای خاصی نیاز دارید ، بیش از حد متمرکز شوید ، اپل واچ تنها ردیاب تناسب اندام و سلامتی است که شما باید از آن استفاده کنید. مراقبت از مراحل ، کالری ، حرکت ساعتی ، آرامش ، داده های VO2 Max ، ساعاتی که در ایستادن و پیگیری تمرین برای همه چیز از جمله شنا و دوچرخه سواری و فعالیت های غیرمعمول تر مانند یوگا و آموزش بیضوی انجام می شود.

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 سنسور ها
نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 سنسور ها
اندی Boxall / DigitalTrends

همه این موارد در جاهای دیگر موجود است ، اما آنجا که اپل موفق می شود ، تصویری جامع از سلامت شما با گذشت زمان ، و ردیابی تکمیلی است که در واقع جان ها را نجات داده است. همه این موارد دلیل جدی برای ادامه پوشیدن اپل واچ است و این چیزی نیست که بتوانید در مورد هر ساعت هوشمند دیگری بگویید. هرچه بیشتر آن را بپوشید ، اطلاعات بیشتری جمع آوری می شود و روند بیشتری آشکار می شود و به شما کمک می کند سبک زندگی خود را بهتر تغییر دهید.

در برنامه Activity در آیفون شما کاملاً به معنای واقعی کلمه تب روند جدید وجود دارد (برای شروع دیدن این روندها به 180 روز داده فعالیت نیاز دارد) ، اما در طول زمان داده های غنی از سطح فعالیت شما ارائه می دهد.

سری 5 اپل واچ به ردیابی خواب اضافه نشده است ، یک ویژگی جدید که شایعات طولانی است. این که آیا این یک حرکت نزولی محسوب می شود ، به اهمیتی که شما در آن قرار دارید بستگی دارد. برنامه هایی وجود دارد که با استفاده از Apple Watch خواب را کنترل می کنند ، اما این ویژگی ها و هر ویژگی رسمی آتی اپل ، شما را مجبور به پوشیدن ساعت در رختخواب می کند. این به معنای تهیه برنامه های جایگزین برای شارژ ساعت ، غیر از یک شب است. آیا این یک نظارت بزرگ است؟ به نظر من ، نه ، اما در آینده استقبال می شود.

سری 5 اپل واچ به ردیابی خواب اضافه نشده است ، یک ویژگی جدید که شایعات طولانی است.

داده ها در برنامه فعالیت در آیفون شما ذخیره و جمع آوری می شوند ، و هنگامی که متوجه می شوید کم کاری کرده اید ، راه های بهبود را پیشنهاد می کند. ابزارهای انگیزشی روزانه زیادی نیز وجود دارد ، که “بستن حلقه ها” (یک اشاره به رسیدن به اهداف فعالیت شما) اعتیاد آور می شود و از دست رفتن هدف یک روز ناامید کننده است. به این دلیل که ساده است کار می کند ، اما سادگی به این معنی نیست که شما علاقه خود را از دست می دهید یا اطلاعات ارزشمند را از دست نمی دهید.

معرفی در WatchOS 5 و در سری 4 اپل واچ ، نظارت بر الکتروکاردیوگرام (ECG) در حال حاضر در دسترس است برای بسیاری از دارندگان در سراسر جهان ، به دنبال راه اندازی اولیه فقط ایالات متحده است. استفاده از آن بسیار ساده است اما در صورت احساس بی نظمی در ضربان قلب ، فقط برای استفاده طراحی شده است. این مانند مانیتور ضربان قلب نیست – که برای ردیابی تناسب اندام و همچنین برای اهداف پزشکی مفید است – و در عوض در همان دسته از حالت تشخیص سقوط ساعت قرار می گیرد: چیزی که شاید تا زمان انجام آن به آن احتیاج نداشته باشید. داشتن آن در آنجا آرامش خاطر را برای هر کسی که دلایل ضربان قلب نامنظم داشته باشد فراهم می کند ، زیرا در صورت تشخیص یک اعلان ارسال می کند.

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 بند
نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 بند
اندی Boxall / DigitalTrends

داده های سازمان دیده بان ، برنامه فعالیت و سلامت را در iPhone شما تسهیل می کند. اطلاعاتی که نشان می دهد درک آن ساده است ، تعداد زیادی از داده های آماری و اطلاعات مربوط به فعالیت روزانه شما وجود دارد ، و حتی پس از گذشت تنها چند روز از پوشیدن ساعت ، به شما می گوید پیشرفت هایی در کجا انجام می شود. استفاده از همه چیز آسان است ، منوها بزرگ و به وضوح درج شده اند و برنامه های آیفون هم آموزنده و هم جذاب هستند. هیچ سیستم ردیابی تناسب اندام دیگری که به خوبی ارائه شده باشد ، فوراً در دسترس ، به درستی انگیزشی وجود ندارد و ماندگاری به عنوان Apple Watch را تشویق می کند.

باتری و عملکرد

آیا صفحه نمایش همیشه روشن باتری را خراب کرده است؟ خیر می توان یک روز کامل (حدود 8 صبح تا 11 عصر) و سپس نیمی از روز بعد را با یک بار شارژ دریافت کرد. شارژ مجدد حدود یک ساعت طول می کشد ، و یک روز نیمه به روز به راحتی می تواند آن را برای باقی مانده از روز دوم استفاده دوام کند. در صورت استفاده از ویژگی های تماس در تلفن همراه اپل واچ یا مدت طولانی پیگیری تناسب اندام با GPS و نظارت بر ضربان قلب ، میزان مصرف شما متفاوت خواهد بود و انتظار دارید عمر باتری کاهش یابد. حتی پس از آن ، یک روز هنوز هم ممکن است. این مورد در مورد Apple Watch کوچکتر 40 میلی متری Apple نیز وجود دارد که ما نیز آنرا آزمایش کردیم.

در حالی که طبیعی است که هر ساعت ساعت هوشمند را شارژ کنید ، و ویژگی های جدیدی وجود دارد که فشار بیشتری را روی باتری در سری 5 وارد می کند ، ناامید کننده است که مدل جدید نتوانسته است با استفاده منظم باتری را به مدت دو روز افزایش دهد. افزایش زمان استفاده مانند این امر باعث می شود علاوه بر این ، نظارت بر خواب نیز بیشتر شود.

نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 برنامه ها
نقد و برسی تخصصی تمامی نسخه های اپل واچ 5 برنامه ها
اندی Boxall / DigitalTrends

نمونه های اولیه اپل واچ از سطح عملکرد لازم برخوردار نبودند. این تغییر کرده است ، و سری 5 هرگز در استفاده از برنامه هایی که نیاز به داده دارند تحت فشار قابل توجهی قرار نمی گیرد. صاف ، سریع ، و هرگز ناامید کننده نیست ، اما تراشه S5 در داخل مزایای عملکردی ندارد و به جای آن روی بازده تمرکز دارد.

نکته جالب این است که در صورت تمایل می توانید از برنامه هایی در ساعت استفاده کنید و در هنگام تنظیم ، iPhone به صورت خودکار نسخه Watch برنامه هایی را که از قبل روی گوشی شما نصب شده اند اضافه می کند. اگر نمی خواهید نسخه iOS یک برنامه را در آی فون خود نصب کنید ، زیرا نمی خواهید App Store در حال حاضر در خود Watch ، با حسن نیت ارائه از WatchOS 6 موجود باشد.

اپل واچ دیگر چه کاری می تواند انجام دهد؟ با Apple Pay کار می کند ، می توانید موسیقی را روی آن بصورت محلی ذخیره کنید (یا از Spotify / Apple Music استفاده کنید) ، هدفون های بلوتوث را با آن جفت کنید ، تماس برقرار کنید و تلفن خود را در خانه با مدل تلفن همراه خود رها کنید ، با Siri پس از فشار طولانی روی دیجیتال چت کنید. تاج ، پاسخ دادن به پیام ها و ایمیل ، بررسی وضعیت هوا ، استفاده از آن به عنوان دکمه دیافراگم دوربین از راه دور و حتی با ویژگی Breathe ذهن آگاهی را تمرین کنید. مکالمه این است که اپل واچ را به ساعتهای هوشمند و کاملاً کاربردی و کاملاً روزمره که می توانید بپوشید ، بنظر بگیرید.

قیمت و در دسترس بودن

اپل واچ سری 5 از فروشگاه آنلاین اپل ، فروشگاه های خرده فروشی آن و مکان های شریک در حال حاضر در دسترس است. بدنه آلومینیومی 400 دلار برای 42 میلی متر و 430 دلار برای 44mm یا 500 دلار برای مدل GPS + Cellular 42mm و 530 دلار برای نسخه 44mm هزینه دارد. استیل ضد زنگ اپل واچ با 700 دلار شروع می شود ، مدل تیتانیوم از 800 دلار ، سرامیک از 1300 دلار و نسخه هرمس از 1250 دلار.

اپل ضمانت یک ساله در برابر نقص های تولید را ارائه می دهد اما همچنین یک برنامه پوشش جامع تر AppleCare + را ارائه می دهد ، اما این هزینه برای دو سال 50 دلار به شما هزینه خواهد کرد.

ما را

اپل واچ سری 5 بهترین ساعت هوشمندی است که هم اکنون می توانید بپوشید. هیچ ساعت هوشمند دیگری نزدیک به ارائه همان سطح ردیابی تناسب اندام ، راحتی ، عملکرد و یا پوشیدنی نیست. دارندگان اپل واچ سری 4 واقعاً نیازی به به روزرسانی ندارند ، اما کسانی که آخرین اپل واچ را خریداری نکردند ، باید روی این یکی پرش کنند.

آیا گزینه های دیگری وجود دارد؟

اگر صاحب یک آیفون هستید و قصد دارید ساعت هوشمند دیگری را برای استفاده از آن خریداری کنید ، در بهترین حالت از دست می دهید. هیچ رقابتی برای ساعت اپل هنگام زوج شدن با آیفون وجود ندارد. ساعت های هوشمند با WearOS گوگل ویژگی های خاصی را در هنگام استفاده از آیفون از دست نمی دهند و Google Fit به اندازه برنامه فعالیت Apple اپل به اندازه جامع و غنی از داده نیست.

تنها رقابت واقعی توسط خود اپل حاصل می شود. اپل دیده بان سری 3 ارزان تر، با طراحی قدیمی تر و همچنین به عنوان یک بدن ضخیم تر و منطقه بصری کوچکتر است. محدوده ساعتهای هوشمند سامسونگ ، Galaxy Watch و Watch Active 2 (که دارای یک ECG نیز هست) خوب هستند ، اما با آیفون کامل نیستند. گفتن نه به اپل واچ مانند این است که به یک بستنی اضافی بستنی بگویید – نه خود را محروم کنید ، و چیزی را که بعد از آن سریع پشیمان خواهید شد.

شایان ذکر است که خرده فروشان در حال حاضر شروع به ارائه فروش در اپل واچ سری 3 و سری 4 می کنند . این ممکن است بسته به میزان تخفیف شما ، تصمیم شما را تغییر دهد. قبل از خرید جدیدترین و بهترین ، حتماً در مورد مدلهای قدیمی اطمینان حاصل کنید.

چقدر طول می کشد؟

سه سال ، اگر نه بیشتر. سریال اپل واچ سری 4 یک سال قدمت دارد و قدرتمند است. اگر صاحب یک اپل واچ سری 2 هستید ، آخرین نرم افزار را دریافت می کند ، بنابراین دلیلی ندارد که سری 5 نباید تا 2021 و بعد از آن روی مچ دست شما خوشحال شود.

باید یکی بخرید؟

آره. کاملاً 100٪ بله. سؤال بزرگتر این است که آیا اگر از سری 4. استفاده می کنید باید ارتقا پیدا کنید. پاسخ نه ، و به همین دلیل است که اپل واچ سری 5 این بار نمره کاملی کسب نکرده است. سری 4 جهشی بزرگ نسبت به سری 3 بود ، اما سری 5 هیچ ویژگی مهمی را در اختیار ندارد تا صاحبان سری 4 را وادار به بروزرسانی اولیه کند. هر کس دیگری باید یکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مختص به دیجیل می باشد | Newsphere by AF themes.