آگوست 31, 2019 تیم دیجیل 0دیدگاه

چرا اینتل در چنین وضعیتی دلخراش است

اینتل در هفته گذشته درآمد خود را منتشر کرد و آن زشت بود. بله، این شرکت انتظارات خود را در حد پایین متوقف کرد، اما در خط بالایی آن را از دست داد و چشم انداز نادان بود. به دنبال تحت پوشش، شرکت یک ظرف غذا است. اعلامیه مدیر عامل پیش بینی شده – که با مدیر عامل موقت کار می کند – رخ نداده است.

انتظار می رود که درآمد AMD بسیار قوی باشد. AMD فقط برخی تغییرات سازمانی را انجام داده است که نشان می دهد افزایش رقابت خود را با توجه به نقاط ضعف اینتل نشان می دهد.

من شما را از آنچه که با اینتل اشتباه گرفته اید فراموش می کنم – چرا از دست رفته است و چرا چشم انداز آن خیلی سنگین است – و سپس با محصول من هفته: یکی از اولین تاکسی های پرواز است که در واقع پرواز می کند. این همچنان به من شگفت زده می شود که سرعت وسایل نقلیه مستقل پرواز پیشرفته است.

رهبری اجتناب ناپذیر

در قلب مشکلات اینتل دو چیز وجود دارد: 1) مدیر عامل جدید خود را فاقد نظارت بر هیئت مدیره و فلج شرکت؛ و 2) فقدان تمرکز – بین ابتکارها شکسته شده است و هزینه ها و کارکنان را بیش از پیش متجلی می کند و ناشی از عدم توانایی اجرای آن است.

مدیران اجرایی موقت، به ویژه کسانی که قوماندانان مالی نیز هستند، تمایل به تعیین استراتژی یا جهت ندارند. اساسا، مأموریت آنها این است که چراغ ها را روشن نگه دارند، و پیشینه CFO آنها بدون جبران خسارت به مدیران، به طور کلی منجر به تمرکز بیشتر بر بهبود خط پایین نسبت به رانندگی خط بالا می شود.

در کوتاه مدت، این خوب است، اما در دراز مدت، می تواند توانایی شرکت را برای اجرای نابود کند. به طور معمول، یک اصطلاح موقت مدیر عامل در هفته ها اندازه گیری می شود، زیرا هیئت مدیره برای رسیدن به یک برنامه پیگیری تعیین شده است. با این حال، مدیر اجرایی اینتل، هرکدام از چالشگنان را مجبور کرد، اساسا پاسیو را در داخل شرکت پاکسازی کند.

اینتل مشهور است که افرادی را که از بین می برد، بدرفتاری می کنند، و به سختی می توان آنها را عقب انداخت (و واضح است که هیچ کدام با برخی از قدرتمندترین ها نشان ندادند که شرکت را با قطب 10 پایی دیگران لمس نکنند).

هیئت مدیره اینتل به سادگی کار خود را انجام نداد. این شرکت موفق به محافظت از شرکت از تصمیمات شدید مدیرعامل خود شد، که به طور موثر شرکت را به استخوان رها کرد تا ارزش سهام را قبل از خروج خود از بین ببرد، که ظاهرا پیش بینی شده بود . این یک کار هیئت مدیره برای محافظت از منافع سهامداران است، و هیئت مدیره اینتل، به نظر من، غفلت است. این احتمالا ناشی از این واقعیت است که هیئت مدیره اینتل به شدت نامحدود است. تنها یک مهندس مناسب در هیئت مدیره وجود دارد و او یک دانشگاه است.

بدون توجیه انبوهی از مهندسان ریز پردازنده در هیئت مدیره و مدیر عامل موقت، رهبری اینتل فاقد مهارت لازم برای حرکت شرکت به جلو و یا حتی برای مقابله با موانع مشکلات اخیر مدیر عامل شرکت خود است.

بخشی از مشکل در به دست آوردن مدیرعامل جدید این است که اینتل به نظر می رسد خراب قطار کثیف، و شایعات این است که مدیر عامل بعدی، مگر اینکه هیئت مدیره ثابت است، نیز اخراج خواهد شد. (این یک تماس دشوار نیست، همانطور که هر مدیر عامل شرکت از زمان اندی گروو پیش از موعد تعطیل شده است، پیشنهاد می کند که این شرکت یک مشکل مهم از روی برد را از زمان آخرین بنیانگذار عملیات روزمره مانده است.)

فشار رقابتی

در طول زمان از آخرین مدیر عامل اینتل برای علت و دوره گزارشگری مالی فعلی اخراج شد، رقابت از سوی AMD و Qualcomm به شدت افزایش یافته است. AMD در بازار کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ ها و سرورها، به دلیل اجرای شدید و عدم تمرکز اینتل در بازارهای اصلی، وارد بازار شده است. علاوه بر این، تلاش مشترک مایکروسافت / کوالکام برای PC همیشه متصل شده است به دست آوردن حرکت. بر خلاف تلاش های قبلی ARM، راه حل شگفت آور قوی است.

در مورد خودروهای مستقل، استراتژی Intel برای هدایت با سنسور ها ( Mobileye ) اشتباه است و این تقسیم زمانی کاهش می یابد که بازار برای پیشبرد آن ادامه داشته باشد. رویکرد هوش مصنوعی Nvidia به استاندارد پیشرو تبدیل شده است. من متوجه شدم که Mobileye ارزان بود، اما مانند خرید رولز رویس آسیب دیده برای مسابقه F1، چون شما نمی توانید یک ماشین مسابقه ای F1 را بپردازید و رولز رویس ارزان است. این کار خوبی نیست.

در حال حاضر اینتل به سختی در حال مودم با اپل است، و با استفاده از داد و ستد و قدرت صنعت و قدرت نام تجاری اپل به آسیب Qualcomm. با این حال، سرقت از تکنولوژی کوالکام، ابر رایانه ای بیش از این تلاش را ایجاد می کند و تغییر واضح آن از منابع تولیدی، از پردازنده های دسکتاپ پایین تا مودم ها، به طور قابل توجهی کمک AMD را به بازار دسکتاپ نفوذ کرد – سایر سازهای نصب شده.

با هر قیمتی، این حرکت به عنوان یک خیانت به فروشندگان که اپل را به عنوان یک رقیب مشاهده می کنند، ظاهر شد و پلت فرم رقابتی اپل، اپل، از ARM – و نه پردازنده های اینتل استفاده می کند.

با توجه به این که شهرت اپل با فروشندگان و نفرت نسبتا افسانه ای اندی گروو برای آن شرکت (به علت خیانت پیش از آن)، ساختن اپل با مشارکت با آن به ضرر دیگر سازندگان سازنده به نظر بسیار احمقانه است. این بد نیست فقط در کوتاه مدت – احتمالا در دراز مدت فاجعه بار خواهد بود، زیرا اپل به وضوح کارمند بوده است تا دیگر از اینتل برای مودم ها استفاده نکنند ، و این به وضوح انتظارات خود را برای تحول به ARM از x86 برای خط PC آن.

در نهایت، فرایند خرید شرکت های هولناک اینتل که منجر به خرید شرکت هایی در ناراحتی می شود، اما نشان دهنده توانایی محافظت و یا تغییر در این دارایی های مضر نیست، نشان می دهد که آن را ادامه خواهد داد تا کسی که گام های کلیدی را دنبال کند.

در حال حاضر، پول هوشمند بر روی یک پسر به نام جانی Srouji از اپل است. او دارای نژاد بسیار قوی است، اما من تعجب می کنم که آیا هیئت مدیره به اندازه کافی هوشمند است تا کارش را ارائه کند یا اینکه او خیلی هوشمند است تا آن را بگیرد.

اینتل در برابر ای ام دی
اینتل در برابر ای ام دی

بسته شدن: اینتل یک مرطوب مرطوب است

همانطور که من همواره گفتم، مشکل اینتل با هیئت مدیره شروع می شود، که به نظر من، در مورد حفاظت و محافظت از آینده اینتل، آشکارا بی اهمیت بوده است. فقدان یک استراتژی پیروزی، عدم توانایی در یافتن مدیرعامل جایگزین، عدم صلاحیت در جذب، عملکرد رقابتی بد و تمرکز بیش از حد در کاهش هزینه ها و کاهش هزینه ها، یک شرکت است که سایه ای از خود یک بار بزرگ است.

بدون تأیید هیئت مدیره بعید است مدیر عامل بعدی بدون در نظر گرفتن نژادپرستانه موفق شود و این بدان معنی است که چشم انداز شرکت در بلند مدت چیزی جز مثبت نیست. چندین چیز وجود دارد که می توانست در کوتاه مدت موجب افزایش ارزش سهام شود، اما احتمالا این شرکت را بسیار ضعیف تر خواهد کرد.

حتی اخیرا قول داد که اینتل برای ایجاد حقوق و دستمزد بین مردان و زنان احتمالا باعث کاهش بهره وری خواهد شد؛ چرا که اینتل بر روی هزینه ها متمرکز است و بدین معنی است که باید درآمد کارکنان مرد را برای جبران افزایش درآمد کارمندان کارمندان زن کاهش دهد. این امر بر حفظ و بهره وری کارکنان مرد که به طور گسترده ای غالب و بدون هیچ مزیت بهره وری واقعی از زنان باقی خواهد ماند، تأثیر منفی خواهد گذاشت.

با توجه به هر دو Maslow و Hertzberg، زمانی که پول داده می شود انگیزه فقیر است، اما هنگامی که از بین بردن (که به نوبه خود، کم بهره وری از کارکنان فدرال فقیر که مجبور به کار به صورت رایگان – فقط جنایتکار، توضیح می دهد، به نظر من). حقیقت این است که خط پایین اینتل در حال بهبود است در حالی که خط قرمز آن رنج می برد، نشان می دهد که حتی پس از اخراج گسترده، که بر پایه این نظر است، بیش از حد روی هزینه ها تمرکز کرده است.

من فکر می کنم اندی گروو در آنچه که اینتل تبدیل شده است بسیار ناامید کننده است.

من از این حقیقت برخوردارم که در حالی که شروع به تلاش برای ایجاد خودروهای خودمختار شده است، توسعه وسایل نقلیه مستقل پرواز مانند رعد و برق است. این صنعت از دهه 1940 با اتومبیل های پروازی کار کرده است و به طور کلی وسایل نقلیه ای است که به راحتی رانندگی نمی کنند و به خوبی پرواز نمی کنند. یک تلاش پروازی که در دهه 1970 چیزی حدود 250 کیلوگرم بود، که مخلوطی از Cessna Skymaster و Ford Pinto بود ، به معنای واقعی کلمه تمام مدیران شرکت را کشته بود.

امروزه بسیاری از ایده های جالب وجود دارد. بسیاری از آنهایی که خوب هستند حتی سعی نمی کنند اتومبیل باشند اما به جای تمرکز روی پرواز های کوتاه مدت تمرکز می کنند. (هواپیما های خودمختار نسبت به اتومبیل ها بسیار ساده تر است). در مناطقی که هواپیما در معرض مشکلات قرار می گیرد، محدوده الکتریکی و مقررات FAA است.)

یکی از بهترین نمونه ها، تاکسی پرواز بوئینگ است که اولین پرواز موفق خود را هفته گذشته انجام داد . این یک وسیله نقلیه VTOL (عمود بریدن و فرود) با محدوده عملیاتی 50 مایل است. این به خوبی در یک پاکت سفر تاکسی است، به ویژه هنگامی که شما فکر می کنید که می تواند در یک خط مستقیم پرواز کند و از ترافیک یا چرخش جلوگیری کند. این یک قطعه درخشان مهندسی است.


 

نمونه اولیه پرواز بوئینگ ‘Flying Taxi’

در حالی که روشن نیست که آیا این خودرویی است که بوئینگ با Uber در حال توسعه آن است، این هواپیما شگفت انگیز است و در این شکل نیز الکتریکی است.

به طور کامل مستقل، این می تواند بسیاری از ما را به جایی که ما می رویم، به ویژه اگر ما رفتن به فرودگاه و یا به یک ساختمان است که یکی از این heliports استفاده نشده استفاده می شود.

این یک تاکسی پروازی است و من نمیتوانم دلیل خوبی برای ساختن تاکسی پرواز بوئینگ در هفته داشته باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *