دیجیل | اخبار و آموزش | رسانه دیجیتال ایران

جدید ترین و مهم ترین اخبار و آموزش های روز دنیا و ایران

اسناد گوگل آفیس اکسل و ورد

اسناد گوگل آفیس اکسل و ورد

نحوه مقایسه دو اسناد در Google Docs

گوگل یک ویژگی هیجان انگیز را اضافه کرده است که در مورد کار با بیش از یک سند ساده تر می شود. ویژگی جدید این است که کاربران را قادر به مقایسه دو اسناد و همچنین قادر به دیدن تفاوت بین دو.

این ویژگی جدید توسط معلمان مورد علاقه و علاقه مندی های دانشجویان خاص قرار می گیرد. چرا؟ از آنجا که این ویژگی جدید قادر خواهد بود به معلمان اطلاع دهد که اگر کاغذ دیگری توسط الهام گرفته شده باشد. این تابع فقط در نسخه آنلاین Google Docs در حال حاضر قابل استفاده است.

نحوه مشاهده تفاوت بین دو اسناد Google Docs

این ویژگی فقط برای همه پخش می شود. بنابراین، اگر هنوز آن را نمی بینید، به زودی آن را دریافت خواهید کرد. وارد حساب کاربری شوید که اسنادی را که می خواهید مقایسه کنید. هنگامی که یکی از اسناد را باز کنید، روی گزینه ابزار در بالای صفحه کلیک کنید.

گزینه “مقایسه اسناد” باید تحت گزینه “نظر پیشنهاد پیشنهاد ویرایش” باشد. هنگامیکه این گزینه را کلیک میکنید، به Drive خود منتقل خواهید شد که در آن شما باید سند دوم را انتخاب کنید. هنگامی که آن را انتخاب کرده اید، روی دکمه باز در پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.

تحت عنوان «انتخاب سند مقایسه»، می توانید نام پرونده ای که انتخاب کرده اید را مشاهده کنید. نگاهی دیگر به آن داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که سندی اشتباه را انتخاب نکرده اید.

اگر سند اشتباه را انتخاب کردید، فقط روی فایل دوم کلیک کنید و یکی از آن را انتخاب کنید. دکمه مقایسه را آبی نخواهید گذاشت تا یک سند دوم برای مقایسه انتخاب کنید.

اعتبار شما از بین نخواهد رفت زیرا شما می توانید نام خود را در قسمت «تفاوت های مشخصی به» تایپ کنید تا همه بدانند این تغییرات را ایجاد کرده اند. همچنین گزینه ای برای افزودن نظرات از سند انتخابی شما وجود دارد. اگر می خواهید از این گزینه استفاده کنید، جعبه را به سمت آن چک کنید.

اسناد گوگل آفیس اکسل و ورد
اسناد گوگل آفیس اکسل و ورد

آماده برای مقایسه

هنگامی که مقایسه آماده است، Google Docs پیامی را به شما می دهد که به شما می آموزد. با کلیک بر روی دکمه باز و سند بعدی که مشاهده می کنید یکی با تمام ویرایش های پیشنهاد شده فعلی خواهد بود که می تواند به عنوان تغییرات برجسته از هر دو اسناد دیده شود.

در پانل سمت راست، نام فردی که تغییرات را انجام داده است، تغییرات انجام شده و در چه زمانی را مشاهده خواهید کرد. ویژگی جدید حتی به شما می گوید که متن چه جایگزین شده و چه چیزی جایگزین آن شده است.

در مورد زمانی که آن را نیز برای برنامه در دسترس است هیچ کلمه ای وجود ندارد، اما امیدوارم که آن را به زودی.

نتیجه

این ویژگی باید برای کاربرانی که هنوز در چند روز آینده آن را نداشته باشند، نوری داشته باشد. این آسان برای استفاده و پیدا کردن و بسیار مفید است. اگر از یک برنامه افزودنی یا برنامه استفاده کردید تا بتوانید این قابلیت جدید Google Docs را انجام دهید، اگر بخواهید از آن خلاص شوید یا خیر، آن را انجام دهید. آیا این ویژگی جدید را مفید می بینید؟ افکار خود را با نظرات خود به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مختص به دیجیل می باشد | Newsphere by AF themes.