دیجیل | اخبار و آموزش | رسانه دیجیتال ایران

جدید ترین و مهم ترین اخبار و آموزش های روز دنیا و ایران

قوانین کپی رایت

قوانین کپی رایت

قوانین کپی رایت در اینترنت

یک دستورالعمل کپی رایت که برخی از ترس ها می تواند اینترنت را از بین ببرد، موانع نهایی در اتحادیه اروپا را روز دوشنبه تثبیت کرد.

شورای اتحادیه اروپا این دستورالعمل را تصویب کرد که باعث می شود که سیستم عامل ها برای محتوای ارسال شده توسط کاربر مانند Google و فیس بوک به صورت قانونی برای نقض حقوق دارندگان کپی رایت باشد. این به آنها نیاز دارد که قبل از ارسال محتوا به سایتهایشان، مجوز دارندگان را بدست آورند.

اگر آنها حق دارند به یک تکه محتوا را نداشته باشند، این دستورالعمل مستلزم این است که پلت فرم بتواند بهترین تلاش خود را برای به دست آوردن مجوز برای اطمینان از عدم دسترسی محتوای غیر مجاز انجام دهد. آنها همچنین باید سریعا اقدام کنند تا مطالب غیر مجاز را که به آنها توجه شده است، حذف کنند و از آپلود های بعدی این محتوا جلوگیری کنند.

این دستورالعمل مستلزم آن است که صاحبان حق نسخه برداری برای نمایش گزیده ای از آثار خود – و یا حتی پیوندهایی به آنها – در وب سایت جبران شوند.

Jean Claude Juncker، رئیس جمهور کمیسیون اروپا، گفت: “با توافق امروز، ما قوانین حق تکثیر را برای عصر دیجیتال مناسب می دانیم.”

او ادامه داد: “در حال حاضر اروپا قوانینی روشن دارد که حقوق ایجاد کننده حقوق، حقوق قوی برای کاربران و مسئولیت سیستم عامل را تضمین کند.” “وقتی به تکمیل بازار تک دیجیتال اروپا می آید، اصلاحات کپی رایت جزء گمشده پازل نیست.”

نوآوری آنلاین هارم

طبق گفته انجمن صنایع کامپیوتر و ارتباطات، یک گروه غیر انتفاعی فناوری، این دستورالعمل، قانونی بودن ابزار و سایت هایی را که روزانه برای استفاده از اندیشه ها، ایده ها، فرهنگ ها، طنز و علم به کار می برند، از بین می برد.

این دستورالعمل باعث افزایش انگیزه های سیستم عامل برای فیلتر کردن بیش از حد و ارسال بیش از حد کاربران به هزینه آپلود های قانونی می شود.

این “هجوم مالیات قطعی” ایجاد شده توسط این دستورالعمل محدود کردن آزادی اطلاعات در اینترنت است.

مدیر اجرایی CCIA Europe Maud Sacquet گفت: “با وجود پیشرفت های اخیر، دستورالعمل اتحادیه اروپا از ایجاد یک چارچوب متوازن و مدرن برای حق چاپ استفاده نمی کند.

او ادامه داد: “ما می ترسیم که به نوآوری آنلاین آسیب برساند و آزادی های آنلاین را در اروپا محدود کند.” “ما از کشورهای عضو خواستار بررسی کامل و تلاش برای به حداقل رساندن پیامدهای متن در هنگام اجرای آن هستیم.”

کشورهای عضو، زمانی که قوانین محلی را که از این دستورالعمل به عنوان یک مدل استفاده می کنند، فرصتی برای “کم کردن عواقب” می دانند. آنها از زمان انتشار این دستورالعمل در مجله رسمی اتحادیه اروپا، 24 ماه است که این کار را انجام می دهند.

سیاست بریدن و چسباندن

Eline Chivot، یک تحلیلگر سیاستمدار ارشد در ادارات بلژیک مرکز نوآوری داده ها ، یک محقق مطالعاتی در مورد تقاطع داده ها، فن آوری و سیاست عمومی.

وی تصریح کرد: “تصویب این اصلاحات، روش شگفت انگیزی را نشان می دهد که سیاست گذاران تمایل دارند به طور مستقیم مقررات جهانی آنلاین را به دنیای آنلاین کپی و ضمیمه کنند”، دیجیل گفت.

از آنجا که سیستم عامل های آنلاین برای نقض حق نسخه برداری مسئولیت پذیر خواهند شد، قبل از انتشار محتوا به سایت هایشان، باید مذاکره می کنند و یا باید به دنبال رضایت باشند.

Chivot توضیح داد: “این مدل های کسب و کار به سیستم عامل های آنلاین آسیب می رساند و باعث می شود که مدل کسب و کار مجوز بر روی سیستم عامل های آزاد باز شود.”

او گفت: “شرکت هایی مانند فیس بوک یا گوگل در حال حاضر قادر به ارائه خدمات رایگان به کاربران هستند زیرا میزبان محتویاتی هستند که نیازی به وب سایت های سنگین مجوز ندارند.” این دستور “یک سابقه را ایجاد می کند، پیچیدگی بیشتری را برای محتوای تولید شده توسط کاربر ایجاد می کند. آیا آنها مجبورند قرارداد صدور مجوز را با همه افرادی که یک دستورالعمل را ارسال می کنند، اعمال کنند؟”

نه تنها یک بار اداری بر روی وب سایت هایی که توسط محتوا کاربر استفاده می شود، بلکه یک بار مالی نیز خواهد بود.

چیوت گفت: “مهم است که توجه داشته باشیم که اقتصاد دیجیتال اروپا در حال حاضر عقب مانده است و سیستم عامل های آن قادر به رقابت نمی باشند، زیرا این قوانین باعث رشد آنها برای آنها دشوار خواهد شد.”

“آنها ممکن است نتوانند ناشران را مجبور به میزبانی محتوا کنند، بنابراین این دسترسی آنها به مخاطبان وسیعی از کاربران وب محدود خواهد شد.” “این باعث ایجاد عدم اطمینان قانونی می شود که نوآوری را مختل می کند.”

فاجعه ای استثنایی آزاد

اگرچه این دستورالعمل فیلترهای محتوا را ذکر نمی کند، اما آنها بر روی این اندازه گیری غلبه می کنند.

Chivot خاطرنشان کرد: این دستورالعمل “به صراحت برای استفاده آنها مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما برای اینکه قادر به محاسبه محتویات قبل از آپلود باشد تا ببینیم که آیا این حق کپی رایت است، استفاده از فیلترهای آپلود توسط سیستم عامل ها ممکن است اجتناب ناپذیر باشد.

وی ادامه داد: “سیستم عامل ها می خواهند از ریسک عدم رعایت و ریسک مجازات ها جلوگیری کنند.” “در نتیجه، این می تواند دسترسی کاربران به محتوا را محدود کند.”

یکی از دلایلی که محتوای فیلتر کردن را ایجاد می کند، گروهی از گروه های گفتاری آزاد است که حتی بهترین فیلتر ها به طور جدی ناقص هستند.

“برخی از الگوریتم های مورد استفاده برای این فیلتر ها نمی توانند بین استفاده مجدد کاملا قانونی از محتوای و نقض های واقعی تمایز قائل شوند،” Chivot اشاره کرد.

علاوه بر این، “بار انطباق ممکن است شرکت ها را هدایت کند تا برخی از منابع خود را که می توانست برای نوآوری صرف شود هدایت کند.”

علاوه بر این، برای رعایت این دستورالعمل، باید رژیم هایی برای حل اختلافات مالکیت ایجاد شود. این رژیم ها می توانند یک سناریوی کابوس برای صاحبان مشروعیت حقوقی داشته باشند که حقوق آنها را تحت الشعاع یک دشمن قرار داده است.

“حتی اگر فیلترها تنها یک درصد از زمان اشتباه را مرتکب شوند، در حدود یک سوم تریلیون محتوا از محتوای آن، میلیون ها و میلیون مورد پرونده هایی که باید توسط انسان ها انجام شود،” کوری Doctorow، یک مشاور ویژه بنیاد مرزهای الکترونیکی بر اساس سان فرانسیسکو، یک گروه حمایت از حقوق اینترنتی.

او به دیجیل گفت: “خط برای بازبینی پرونده شما توسط پلتفرم مجددا بررسی می شود.

Doctorow گفت: “اگر شما در مورد چیزهایی که مورد توجه قرار می گیرید صحبت کنید، پس از آنکه دیگر کسی لعنتی را نشان می دهد، آن را نشان می دهد.” “به همین دلیل است که برای آزادی بیان فاجعه بار است.”

قوانین کپی رایت
قوانین کپی رایت

اثر دلخواه

همچنان دیده می شود که چگونه کشورهای مختلف اتحادیه اروپا قوانین مربوط به حق نسخه برداری را براساس این دستورالعمل طراحی می کنند، اما احتمال دارد که سیستم عامل ها در آنچه که کاربران به آنها اجازه آپلود می دهند محافظه کارتر شوند. گوس روسی، مدیر سیاست جهانی در دانش عمومی، یک گروه حامی در واشنگتن دی سی

وی به دیجیل گفت: “این پتانسیل بالایی برای آسیب رساندن به گفتار آزاد را دارد.

روسی گفت: “این دستور باعث ایجاد تأثیری بر روی سیستم عامل های اینترنتی می شود. “اگر شما یک پلت فرم آنلاین هستید، انگیزه های شما این است که خطرات خود را کاهش دهید و محدودیت های خود را بارگیری کنید.”

حتی اگر بخواهید قوانین را رعایت کنید، آسان نخواهد بود.

“شما قصد دارید 27 یا 28 طعم مختلف از یک دستورالعمل را که بسیار مبهم و بسیار متضاد است و به این معنی است که 27 یا 28 کشور از طریق دادرسی داخلی می روند تا سعی در تعیین تفسیر صحیح قانون داشته باشند، گفت:” روسی

او پیش بینی کرد: “این در نهایت در مقابل دادگاه اروپایی قرار خواهد گرفت.” “بنابراین برای سه تا پنج سال آینده، عدم اطمینان قانونی وجود خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مختص به دیجیل می باشد | Newsphere by AF themes.